O naší školce

Milí rodiče,

snažili jsme se pro Vás a Vaše děti zrealizovat soukromou školku/jesličky pro děti od 1,5 do 6 let, která Vám pomůže postarat se o Vaše dítě v době, kdy potřebujete chodit do práce nebo se věnovat jiným činnostem a zároveň chcete mít jistotu, že je o Vaše dítě postaráno s největší péčí. Školka byla založena v r. 2010.

Školka je otevřena od 7,30 hod. do 17,30 hod. Abyste se Vy ani Vaše dítko nemuseli ráno stresovat, můžete dítě přivést při dopoledním vyučováním kdykoliv do 9,00 hod. Po 17,30 je dále možnost zajištění podvečerního hlídání. Pokud si budete chtít někam večer vyjít  a pobavit se, nabízíme Vám hlídaní Vaší ratolesti ve věku od 1 do 8 let i přes noc a dále je možné domluvit hlídání i během víkendu.

Nově jsme otevřeli třídu i dětem mladším 3 let. Standardně přijímáme jesličkové děti kolem 2 let.

Hlavním myšlenkou naší školky je, abychom Vám již v předškolním věku dítěte pomohly rozpoznat, na co je dítě talentované, co ho zajímá a čemu by se mohlo potenciálně v budoucnu věnovat a tyto jeho dovednosti chceme dál rozvíjet. Děti se budou v průběhu celého dne věnovat rozličným aktivitám jako je malování, hudba, zpěv, tanec, cvičení a jiné tvoření. Dále je budeme učit základním anglickým slovíčkům formou hry, pro začátek alespoň základní slovní zásobu. Pokud budete chtít Vaše dítě naučit angličtině hlouběji, nabízíme možnost individuálního kroužku angličtiny (v případě dostatečného zájmu pro otevření kurzu).

Chceme děti vést k větší vzájemné komunikativnosti, soudržnosti, aby si více pomáhaly a byly ohleduplné a tolerantní jedno k druhému.

Přejeme si, aby naše školka byla opravdu prvotřídní a nabídla Vám i Vašim dětem veškerý komfort a dětem celodenní vyžití, kdy se naučí spoustu nových věcí. Školku jsme zařídili nejmodernějším způsobem a technologiemi. Celá budova je hlídána bezpečnostním systémem a stěžejní místnosti jsou napojeny na webkamery. Poté, co od našeho personálu jako rodič obdržíte přístupové heslo, můžete se kdykoliv během dne podívat, co Vaše dítě dělá a jak se mu věnujeme. To ocení rodiče především mladších jesličkových dětí. Dále je celá budova vytápěna podlahovým topením, takže děti si mohou na zemi hrát i se učit a nehrozí, že by od země prochladly.

Samozřejmostí jsou dětská WC, malá umyvadélka a sprchový kout nebo vana v každém patře v dostatečném počtu. Protože jsme chtěli, aby měly děti i pohodlné a zdravé spaní, každé dítě má svoji stabilní dřevěnou postýlku s matrací a dětským povlečením. Má ji umístěnou stále na stejném místě. Vše je v místnosti, která je vedena jako ložnice, je klidového charakteru a dětem navozuje pocit relaxace, kde nejsou rozptylovány hračkami a mohou si přes den kvalitně odpočinout. Zároveň je však kladen velký důraz na věk a individualitu dítěte, takže kdo nebude chtít spinkat, může pouze poslouchat pohádky, prohlížet si knížky, kreslit nebo se věnovat jiné odpočinkové aktivitě.

V neposlední řadě bych se zmínila o jedné z nejdůležitějších věcí a tou je stravování dětí. Pro děti je zajištěno velmi kvalitní BIO stravování, které nám bude každý den dovážet specializovaná firma na BIO potraviny. Všechna jídla mají podrobný rozpis veškerých surovin a jsou označena i případnou dietou (bezlaktózová, bezlepková apod.). Kromě oběda dostanou děti při celodenním programu i dvě svačinky, jednu kolem 9 hod. ráno a druhou odpoledne v 15 hod. Dále je zajištěn pitný režim a přísun ovoce a zeleniny. Pokud by dítě zůstávalo na noc nebo mělo zajištěno hlídání déle do večera, je možné objednat i BIO večeři.

Okolo naší školičky je velká zahrada, kde je pro děti vytvořeno zázemí s velkým pískovištěm, kopcem na lezení, mnoha prolézačkami, skluzavkou, houpačkami, trampolínou a v létě mlhovištěm. Dále zde mají dostatek prostoru k odpočinku a řadu pohyblivých hraček jako jsou kočárky, tříkolky, odstrkovadla, koloběžky, kola, taktůrky apod.

Vzhledem k tomu, že chceme vzdělávat předškolní děti připravili jsme pro Vás řadu mimo a poškolkových aktivit, společných akcí a přednášek, o kterých se vždy dozvíte v záložce Aktuality.

Věříme, že jsme vytvořily pro Vaše dítě nádherné prostředí, kde stráví příjemné dětství, na které si v dospělosti mnohokrát rádo vzpomene. Naučíme ho novým dovednostem a Vám usnadníme péči a podělíme se s Vámi o starosti každodenního života.

S přátelským pozdravem

 

Veronika Ježková

ředitelka školky

To Top